Gudtjänster via Zoom

Hösten 2021

Nu under hösten kommer vi även att sända en del av gudstjänsterna via Zoom. I kalendern kommer det att framgå vilka gudstjänster som sänd via Zoom och där kommer också finnas en länk, tryck på den aktuella länken om du vill delta i via zoom.

Vi kommer att förenkla mot tidigare och man kommer inte kunna samtala eller delta på fikat efter gudstjänsten.

 

Om Zoom

Zoom är ett slags videosamtal i grupp du kan delta via webbläsaren eller ladda ner Zooms programvara som är gratis (när du trycker på länken får du en sådan fråga). Du väljer själv om du vill ha din kamera påslagen däremot kommer allas mikrofoner vara avstängda.

 

Aktuell möteslänk samt inloggningsuppgifter

Länk: Starta Zoom gudstjänsten

Mötes id: 837 0484 0016
Passcode: 228417

Obs: Om ni använder länken behövs inte id och kod.